Četník

Odpovědět
mhepp
Příspěvky: 109
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Četník

Příspěvek od mhepp » stř 04. říj 2023 0:50:43

Zde bych rád představil náš aktuální projekt - je to skutečně projekt se vším všudy.

Náš vozový park se dostal do stavu, že máme jen jedno jezdící auto a do rodiny by se hodilo i druhé... Jak jinak, než bus, protože cokoliv jiného by nám bylo malé. Po zhodnocení toho, co nám stojí nepojízdné, tak jsem došel k závěru, že do toho nemá cenu investovat... Tak jsem se začal dívat co nabízí inzerce...

Po čase se vylouplo zajímavá Syncro Caravelka ve výbavě Carat, ročník 91... Taktéž v ČR s Rakouskými papíry. Tentokrát jsem třetí majitel. Prvním bylo Vídeňské četnictvo, pak šlo do soukromých rukou a nyní k nám. Auto se doma ani moc neohřálo, spíš tedy vůbec ne, odvezli jsme ho rovnou ke klempíři., kde si pobude zhruba do března.

Tachometr ukazuje cca 260t km, motor je JX...

Plán je jasný - klempířina, lak, mezitím repase agregátů, poskládat, vybavit a jezdit...
Přílohy
IMG_20230828_153252.jpg
IMG_20230828_153252.jpg (456.06 KiB) Zobrazeno 244 x
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

mhepp
Příspěvky: 109
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Četník

Příspěvek od mhepp » stř 04. říj 2023 1:06:20

Taky bych měl rovnou dotaz na znalejší... Auto je vybavené přídavným teplovodním topením. Toto topení umožňuje vyhřát auto před startem. K ovládání má sloužit digitální ovladač umístěný vlevo od konzole volantu. Tento ovladač obsahuje hodiny, takže si můžete nastavit kdy se má topení zapnout. Všude v příručkách a návodech a tak vypadá takhle:
ovladac_topeni.png
takto to má vypadat
ovladac_topeni.png (401.87 KiB) Zobrazeno 243 x
Ale já tam mám tohle:
IMG_20230828_153718.jpg
mám tam tohle
IMG_20230828_153718.jpg (211.54 KiB) Zobrazeno 243 x
Předpokládám, že to má obdobnou funkci, jen je to analogové. Setkal jste se někdo s tímto ovladačem?
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

puchyyla
Příspěvky: 354
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Četník

Příspěvek od puchyyla » stř 04. říj 2023 7:09:36

Zdar,
vítej s oběma představenými peklostroji.
Ty hodiny jsou asi nejobyčejnější Eber ovladač. Funguje to tak, že bílá rafička jsou normální hodiny (má ukazovat aktuální čas) a červené pole je výsek 1 hodiny, ve které má topení topit. Podle toho, kdy chceš auto předehřát, natočíš si na ten čas to červené pole a vycvakneš ten prostřední čumprk. Se zamáčknutým čumprkem by to mělo červené pole ignorovat a topení nepouštět. Zkrátka systém klasického mechanického budíku.
Originální návod lze případně stáhnout zde.
Mimochodem jsem si všiml jihomoravské značky. Odkud jsi, není-li to tajné?
Každopídně přeji ať obě pekla slouží, jak nejlépe dovedou ;) .

mhepp
Příspěvky: 109
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Četník

Příspěvek od mhepp » stř 04. říj 2023 13:03:20

Hele, funkci hodin jsem tedy pochopil dobře, jen si na inspekčním dni u klempíře ověřím, že tam ten středový čudlík opravdu je. Mám pocit, zub času zahlodal... Popravdě řečeno, ke klempíři jsem auto vezl rovnou od prodejce, takže jsem neměl úplně moc času to všechno prozkoumat.

Je docela zvláštní, že manuál k autu zmiňuje digitální ovladač, ale analogový už ne. Zvláště když u jiných věcí zmiňuje až zbytečné detaily...

A k béčku na značce... Z Brna sice nejsem, ale daleko to taky nemám. Tišnovsko je mým domovem...
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

mhepp
Příspěvky: 109
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Četník

Příspěvek od mhepp » čtv 11. dub 2024 12:36:23

Tak malá aktualizace zde... Četník stojí stále u klempíře, celé se to zdrželo (nevadí mi to, neměl jsem stejně síly to dříve řešit), takže začátek června je ten správný termín.

Aktuálně řešíme barvu... Aktuálně je auto humpolácky přestříkané zelenou, která se loupe, a pod ní vykukuje původní L90D. Co zbývá z původní plechařiny na autě vlastně zatím nevím, protože jsem auto dlouho neviděl. Chystám se ale za klempířem, tak uvidíme...

Po dlouhých diskuzích ohledně barvy jsou ve hře dvě varianty, platné pro ročník 91: zeleno-zelená - May Green (LT6B) + Escorial Green (LT6A), nebo původní bílá. Na http://www.t3designer.de/ si můžete vyzkoušet barvičky na busíky...

Do bílé se mi moc nechce, je to taková trochu trapná barva bez fantazie. Na druhou stranu... Je originální. Navíc, psal jsem na rakouské Ministerstvo vnitra, jestli mají něco k původu auta (byli jeho vlastníci), případně nějaké dobové fotografie pro referenci. Odpověď jsem nečekal, ale přišla. Dokonce vcelku rychle na zdejší poměry (necelé dva týdny). Dostal jsem fotografii, jak služební T3 vypadaly. Takže jistě tušíte, co je ve hře...
image001.jpg
Referenční ukázka
image001.jpg (177.2 KiB) Zobrazeno 97 x
Dostal jsem taky bližší info kde auto sloužilo, tak se poptám dál a třeba se i něco dozvím...
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

mhepp
Příspěvky: 109
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Četník

Příspěvek od mhepp » pát 19. dub 2024 13:27:07

Tak jsem byl na vizitaci u klempíře... Fotky nemám, ono vlastně ani nebylo moc co fotit. Čekal jsem, že toho bude hotové více, ale čas mne až tak netlačí, tak nemám potřebu tlačit na něj.

Zatím jenom sundal torpédo a otevírá přední rohy. Na druhou stranu si cením toho, že nad prací přemýšlí. Hlavně u těch velkých a drahých plechů - jestli jsou opravdu potřeba celé a jestli není lepší to udělat jinak. Na začátku byl v tomto hodně striktní.
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 56
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Re: Četník

Příspěvek od Václav » pon 22. dub 2024 14:08:26

Pěkný busík se zajímavou historií! Já bych tedy obnovil původní bílou barvu i s tím hnědým pruhem a nápisem. ;-) Přeci jen T3, třebaže to jsou také veteráni, v původním stavu zase tolik není. A v tomto případě, kdy je k dispozici dokumentace i historie vozu, by bylo vyloženě škoda odchýlit se od originálu.

mhepp
Příspěvky: 109
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Četník

Příspěvek od mhepp » pon 22. dub 2024 15:18:49

Václave, jo souhlasím...

Jen aby bylo jasno, policejní auto na fotce není přesně to naše, ale nespíš tak nějak vypadalo... A obnovení to originálního vzhledu je aktuálně nejvíc ve hře, jen ten původní stav, tam už to trošku hapruje vzhledem k tomu, kolik plechů je na hadry.
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

puchyyla
Příspěvky: 354
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Četník

Příspěvek od puchyyla » úte 23. dub 2024 21:33:55

Též hlasuju pro obnovou četnickýho. Vypadá skvěle, je to vcelku originální vzezření a zároveň bude mít silnej příběh. To se podle mě počítá. Jedinou nevýhodu spatřuji možná v tom, zda ho bude možné provozovat i v Rakousku. Netuším, jak tam mají nastavené zákony v tomto směru. A asi ani u nás ti nedovolí ty majáky. I když nefunkční atrapy by neměly snad být problémem.

Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 56
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Re: Četník

Příspěvek od Václav » ned 28. dub 2024 0:48:37

puchyyla píše:
úte 23. dub 2024 21:33:55
Jedinou nevýhodu spatřuji možná v tom, zda ho bude možné provozovat i v Rakousku. Netuším, jak tam mají nastavené zákony v tomto směru.
V Rakousku je četnictvo už 20 let zrušené, tak by to snad neměl být problém.

Odpovědět