Vencovo Červeňuch

Odpovědět
Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 202
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » čtv 30. kvě 2024 9:26:24

Jednoho jarního dne večer jsem si projížděl zahraniční inzerce a našel tam 20mm zvyšovací podložky pod zadní péra za symbolickou cenu. Inu neodolal jsem a tyto podložky nasál. Nyní došlo na výměnu kol na letní, tak jsem tomu věnoval půl hodiny i s Bránikem a podložky nainstaloval.
Výsledek je parádní. Efektu motorového člunu je zažehnáno a já jsem s výsledkem spokojený.

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 273
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od martin_100 » čtv 30. kvě 2024 23:50:17

Též mam. Redbus mi je kdysi z pertinaxu ukradenýho (mojí rukou nenechavou) ve Škodovce vytočil (svojí rukou šikovnou).
T3 Lucinka

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 202
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » pon 24. čer 2024 8:19:10

Nejen prací živ je člověk... Z pátka na sobotu jsme si vyjeli zmoknout... Půča určitě pozná kam :)

22_6.jpg
22_6.jpg (184.13 KiB) Zobrazeno 129 x

puchyyla
Příspěvky: 489
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od puchyyla » pon 24. čer 2024 8:42:52

tankovy_prapor-tankovy-prapor.gif
tankovy_prapor-tankovy-prapor.gif (44.46 KiB) Zobrazeno 127 x

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 202
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » pát 26. črc 2024 10:05:25

Mám tady taky pár útržků z života T3....
Před létem jsem u nohou pod pedály zaznamenal kapičku jakési tekutiny, hrábnu nad pedály a je jasno, roní to ze spojkovýho válce. Inu objednal jsem novej válec a za jedno odpoledne hodil do auta a zrovna udělal základní předdovolenkový servis jako olej, filtry apod.
Z Německa dorazil další střípek skládačky na projekt "starý diesel" - nálevka oleje, jenže ta tam nepůjde dát, dokud mám držák alternátoru z Golfa. Na konverzi motoru na starý originál se holt nachystám na příští rok.
Nečekaně se objevila v rakouský inzerci u Salzburgu zahrádka na ponorku, nemohl jsem jí tam nechat být, tak jsem naložil rodinu a vyrazili jsme na prodloužený víkend na 2 noci k Attersee na koupačku a přitom si odskočili k Salzburgu naložit na busa zahrádku. Trochu jsem si myslel, že ji připnu normálně na střechu, ale ponorčí střecha je užší, do T3 okapnic nedosáhne. Naštěstí jsem s sebou vzal příčníky, tak jsem ji přigurtoval na příčníky a je doma :)
No a nakonec po výletu do Salzburgu mě čekala STK, tak jsem 2 dny věnoval leštění starého laku a bus je teď lesk jak blesk. STK včera úspěšně absolvovaná, na 2 járy pokoj :)


Obrázek



Obrázek



Obrázek



Obrázek



Obrázek



Obrázek



Obrázek



Obrázek

mhepp
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od mhepp » pát 26. črc 2024 10:48:10

Hele, ten motor je původní? Pokud ano, tak mám pocit, že tato nálevka oleje na něj nepatří. Má totiž integrovanou měrku a tu už tam máš. A pochybuji, že by kvůli ní někdo převrtával blok... (Vlastně není původní, vytahoval jsi to TDčko... Takže gratuluji k pěknému úlovku! Ale stejně, závisí to na čísle motoru - byly i varianty s tvým současným hrdlem pro ročníky do 1984.)

V tom Rakousku Červeňůch pěkně vystrčil růžky...
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 788
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od Merlin » ned 28. črc 2024 9:46:38

Zdar Venco!
Hezky pěkně, pro zahrádku do Rakous... Tak rovnou výlet a tak to má být...
Nu a rozleštěnej Červeňuch teda vypadá famózně..

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Odpovědět