Záclonky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 54
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Záclonky

Příspěvek od Václav » sob 11. pro 2021 11:37:59

Chtěl bych se podělit o své zkušenosti s montáží záclonek. Originální multivanní připínatelné záclonky jsou sice pěkné, ale musejí se někde v autě uložit, na což nám už nezbývalo moc místa. Rozhodli jsme se proto namontovat záclonky zcela nové.
Řešili jsme je zvlášť pro každé okno. Nahoru i dolu jsem natáhnul bowdenové lanko (brzdové lanko na kola), na konce osadil koncovky bowdenu, zašrouboval malé očko se závitem, podložil polovinou kovového druku (stiskacího knoflíku), přišrouboval do sloupku a navlékl záclonku s tunýlkem. Westfalia to má myslím dělané podobně, jen dole jsou záclonky bez tunýlku a jsou pouze provlečené za bowdenem.
Z01a.jpg
Z01a.jpg (39.96 KiB) Zobrazeno 717 x
S výsledkem jsem celkem spokojený, ale pro příště bych asi řešil některé věci jinak:
  • Pro snadnější zatahování je potřeba tunýlek záclonky udělat větší.
  • Systém, kdy je spodní konec záclonky pouze provlečen za spodním bowdenem (stejně jako Westfalia) je možná lepší, protože si lépe poradí s proměnlivou délkou záclonky,
  • Rovněž asi stojí za zvážení, zda stužky nepřišít k záclonce a nepřipínat je do samostatného druku na sloupku (rovněž jako Westfalia). Nechtěl jsem zbytečně vrtat další díry do sloupku, ale zase bych pak nemusel stužky samostatně ukládat.
Z02a.jpg
Z02a.jpg (154.34 KiB) Zobrazeno 717 x

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 213
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Záclonky

Příspěvek od martin_100 » sob 11. pro 2021 20:44:43

Mám to podobně jen místo bowdenu mam tyčky (svařovací drát).
T3 Lucinka

Odpovědět