Těsnění - co, jak, kde a čím...?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Těsnění - co, jak, kde a čím...?

Příspěvek od Merlin » ned 03. úno 2019 23:10:07

Ahoj Všem!
Tak jsem se tak v rámci zimní údržby dostal k výměně oleje i těsnění pod domkem olejovýho filtru a napadlo mě, založit tu takový hrubý přetěsňovací téma. Spíš bych to viděl na individuální rady, kde třeba používáte nestandardní těsnění, těsnící pasty, tmely apod. Těsnění hlav a podobnou rutinu bych sem taky netahal, to kdyžtak v samostatných tématech...

A vykopávám těsněním domku olejovýho filtru.
Trochu nám to tam rosilo a tak došlo na radu od Doky (Petra). Ten mi onehdá v Mostě poradil nahradit stávající papírový těsnění plechovým... Bývá spíše na objednávku, ale i tak se dá sehnat. Jen pro pořádek uvádím motorizaci 1,9 TD AAZ, ale je to vesměs na všech ropácích s olejovým filtrem šroubovaným zespodu.
Postup prací je v zásadě stejnej jako výměna olejovýho filtru, jen šroubujete dál. Sundáte filtr, povolíte zajišťovací matici olejovýho chladiče. Ten stáhnete z trubky se závitem a necháte viset na hadicích. Pak tři imbusy, co drží vlastní domek a je hotovo. Vyměnit těsnění a v opačném pořadí skládáme. Doporučil bych rovnou vyměnit i "O" kroužek pod olejovým chadičem a přes kontramatku dotáhnout i onu trubku se závitem..

P1010028.JPG
Po stáhnutí olejovýho filtru..
P1010028.JPG (209.13 KiB) Zobrazeno 1395 x
P1010035.JPG
Detail domku a těsnění
P1010035.JPG (222.26 KiB) Zobrazeno 1395 x

A příště něco dalšího až z toho zas něco někde začne kapat..

Ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Odpovědět