Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

mhepp
Příspěvky: 97
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od mhepp » ned 31. črc 2022 0:07:08

Jen pro doplneni, ten stabilizator se da koupit na ebay....
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 180
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od venca101 » stř 11. led 2023 9:06:50

Tak jsem si myslel, že mám na dlouho od elektriky pokoj a ne, bus to vidí jinak. Tentokrát kontrolka dobíjení. Když nastartuju, kontrolka normálně zhasne jak má, rozsvítím světla, vše v cajku, jakmile světla zhasnu, začne kontrolka dobíjení blikat, jakmile rozsvítím světla, okamžitě zhasne. Co je toto za závadu? Setkal jste se s tím někdy někdo?
Chování kontrolky jsem jako youtuber-mazák zaznamenal na vídejo...



puchyyla
Příspěvky: 340
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od puchyyla » stř 11. led 2023 12:39:37

Ty jo tohle "třepání" bych šacoval na uhlíky v alternátoru. Když tomu dáš napít změní se trochu to poblikávání? Máš možnost pustit něco jiného než světla, co trochu víc žere? Dal by se tím vyloučit šotek v té zázračné elektroinstalaci přístrojovky.

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 716
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od Merlin » čtv 12. led 2023 1:39:08

Zdar Venco!
Trochu problikávání mám taky. Vím, že někdo tu kdysi povídal, že je to cajk, že to bez zátěže může dělat. Mám altík po repasu a bez světel taky problíkává, ale řekl bych že míň výrazně. Vše ale funguje jak má i po delší odstávce jsem nastartoval.. Tak nevím, jestli jsem pomohl...

Pic, Merlin
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

puchyyla
Příspěvky: 340
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od puchyyla » čtv 12. led 2023 7:43:44

Ano,
malinko jo. To dělá i mě.Jak je tam dioda místo žárovičky, tak stačí fakt málo aby vyloudila trochu světla. U T4 tam myslím mají k té diodě paralelně odpůrek, aby to žhnutí požral. Ale podle toho Vencova vindejha to vypadá, že to fakt svítí. Otázka pro mě je, co je v tom zázračném bazmeku, kterým nahradil ty původní pásky v přístrojovce. Jestli to jen nezesiluje to standardní žhnutí. Jinak to bude signalizovat nějaký počínající problém v altíku - nejspíš kroužky nebo regl.

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 180
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od venca101 » čtv 12. led 2023 8:38:24

Jestli se to normálně děje i ostatním, tak už jsem více v klidu. Uhlíky v alternátoru jsou 100% OK, regulátor jsem měnil v létě a nalítal 00 houno. Drobné poblikávání začalo příchodem podzimu, tak jsem to moc neřešil, ale teď při tom hnusným mokrým a studeným počasí se to rozblikalo více, jestli to může být tím vlhkem a zimou, čert ví. Každopádně, když mu dám "napít" tak kontrolka zhasne, když zkusím jinou zátěž než světla - zapnul jsem větrák topení na plný goule - tak kontrolka taky zhasla. Pokles kapacity baterky jsem nezaznamenal, proudu na startování je dostatek.

puchyyla
Příspěvky: 340
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od puchyyla » čtv 12. led 2023 11:08:42

Tak to bude v cajku, tomu bych asi nepřikládal zásadní význam. Když pomůže to roztočit, tak to budou ty lítající šotky z drncajících uhlíků/kroužků. Pokud víš, že je tam uhlíku dost, nevidím v tom problém. Na to by svědčilo i to, že to zhasne když ten altík zaměstnáš.

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 213
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od martin_100 » pát 13. led 2023 9:58:31

Mě taky pomžourává. Už leta plánuju jak vyndam altík a necham ho zrepasovat. Jooo leta.... :?
Ale neštve mě jen to mžourání. Po nastartování kontrolka regulerně svítí. Prošlapnu plyn a zhasne. To už vidim jako chybu.
T3 Lucinka

mhepp
Příspěvky: 97
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od mhepp » pát 13. led 2023 10:22:50

Venco, to, že Ti svítí víc než nám, smrkelníkům s originální elektronikou v přístrojovce, může být způsobeno právě tou elektronikou. Ale je to celkem normální. Dělá/delalo mi to na třech autech, takže to není chyba, ale vlastnost...

Martine, prošlápnout pro vybuzení altíku je taky celkem nnormální, ale jak píšeš, ten repas by to už chtělo. Taky si to říkám už druhým rokem...
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 213
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od martin_100 » pát 13. led 2023 10:55:22

Je teda fakt že nevim jakse to dobíjeníchová dlouhodobě. S autem jezdim málo takže mam odpojovovač baterky a před vejletama dávam baterce čuchnout z nabíječky když to stojí dyl než 2 tejdny.
T3 Lucinka

Odpovědět