Zvedací střechy a vše okolo

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od Dan » pon 26. zář 2016 13:23:50

Pánové, je tu někdo, kdo montoval velkou zvedačku (Westfalia) na buse, kterej nemá placatou střechu?
Origo Westfalie měly rovnou střechu, tzn. bylo pod vyklopenou zvedačkou víc místa. Odhaduju, že tam bude lítat tak 10cm, možná víc.
Má to cenu?
Nějaký výrazný negativa?

Na starým fóru nějaký informace byly, ale mam pocit, že to dělal jen Michal, co provozuje www.syncro.cz a ten měnil celou střechu a to já nehodlam.

garmont
Příspěvky: 37
Registrován: pát 09. říj 2015 18:05:43

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od garmont » stř 28. zář 2016 21:40:30

žádná t3 nemá "placatou střechu" - ta zvedačka se montuje tak že se ta střecha prostě vyřízne a je to jednou jestli je to t3, 4 nebo T5 - mrkni na video- https://www.youtube.com/watch?v=1HjdAdePM_I

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od Dan » čtv 29. zář 2016 13:08:57

Od Grossrauma mám informaci, že T3 Westfalia brala z linky v nějaký fázi výroby a dokončovala si je sama a pak asi vracela dál, ale to je nepodstatný. Důležitý je, že origo zvedačka z fabriky MĚLA rovnou střechu, ten plech byl zkrátka jinej. Nebyl vypouklej nahoru, ale rovnej. A to dělalo ten rozdíl ve výšce. A to je FAKT.
Někde na webu je i fotodokumentace, jak se ta střecha mění, ale to je krutá řezničina, odvrtat celej ten vrchní plech, do toho nejdu. To právě dělal Michal Jirásek u svýho Syncra, jak jsem odkazoval níž.
Mě zajímá výslednej efekt, když se to udělá jen stylem: díra do střechy - vyztužit - začistit - namontovat zvedačku - a odchod.

DOKA
Příspěvky: 188
Registrován: pát 07. srp 2015 1:10:45

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od DOKA » čtv 29. zář 2016 15:46:35

Žádná origo zvedačka nemá plechovou střechu natož rovnou :!:
Origo je vyřízlej plech od kliky šoupaček až dozadu a místo něj je tam spaní (rozkládací).
U samo -domo si někdo vyřízne jen průlez a zbytek plechu dozadu nechá a na něj si vyrobí spaní.
Ahoj DOKA

Uživatelský avatar
jifik
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. kvě 2015 17:25:44

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od jifik » pát 30. zář 2016 6:27:52

Originál zvedací střecha má rovnej středovej nosník a v zadní části výztuhy pro montáž zvedačky.
Více zde:
http://www.thesamba.com/vw/forum/viewto ... op&start=0

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od Dan » pát 30. zář 2016 11:22:31

Jo, díky, ty odkazy jsou fajn.
S tim rovným plechem nebo vybouleným to už je slovíčkaření, mě šlo jen o to, že to fabrický je zkrátka jiný.
Když to zrekapituluju: možná jsem se špatně vyjádřil, takže ten strop (vnitřní) je u Westfalie rovnej proto, že tam plech vůbec neni a leží tam rovná deska. A jsou tam jiný ty nosníky. Tim pádem to neni do oblouku.
Tak už jen načíst, jestli je nutný pitvat tu střechu kvůli pantům a tak.

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od Merlin » stř 05. říj 2016 10:39:45

Ahoj Dane a všichni spaní chtiví!
I já jsem se rozhodl dodělat zvedačku na busa a volím stejnou cestu, vyříznout průlez (zhruba ve velikosti díry středovýho šíbru) a namontovat zvedačku na zbytek kulatý střechy. Na starým foru byly porovnaný všechny 3 varianty (vyříznutí a vevaření origo westfalia střechy - Michal Jirásek, říznutí ve sloupcích - Grossraum se Sobíňáky a namontování na kulatou střechu - Milda, i když to bylo s vysokou, ale to je vcelku jedno). Každá má něco do sebe.
Cestou vyříznutí průlezu do stávající střechy se sice člověk obere o pár cm prostoru, ale mimo jiné je to i doporučená montáž od Westfalie pro samo-domo kutily. Z Mheppových stránek bývalo možný stáhnout návod v pdf.
Podle střechy co mám doma, se musí převrtat uchycení pantů v laminátu, neb se změní poloha vlivem zakulacení podkladový střechy. Mám tam už vyvrtaný díry od předchozí montáže, ale ještě to bude chtít ozkoušet nanečisto, aby to pěkně lícovalo. Pak se musí zkrátit "H" stojka vepředu, aby stan byl napnutej tak akorát. V originálu je tam totiž žlábek, do kterýho příjde spodní úchyt týhle stojky a tak když to člověk namontuje přímo na střechu, bude plachta přepnutá (to bylo v nějakým kanadským videu na YouTube, co jsem kdysi viděl). A pak už jen vyřešit vyztužení pod panty a hurá do řezání (jak psal Milda, to je ta nejtěžší věc, sebrat odvahu a říznout do zdravý střechy).

Bydlení zdar, Merlin.

PS: Ten návod mi sem nejde vložit, tak kdyby byl zájem můžu ho hodit na úschovnu, nebo mailem.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od Dan » stř 05. říj 2016 14:44:27

Ten návod nějakej mám (z T3infos.de), od Westfalie, ale nejsou tam okótovaný ty díry. Ono se to bude pěkně blbě odměřovat...
Takže ty do toho jdeš, Merline, jo?
Na změnu výšky auta v TP kašleš? Ono to legálně a oficiálně stejnak už řešit nejde... :roll:

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od Merlin » stř 05. říj 2016 15:36:56

Jo, tak od tamtud to možná bude, už si nepamatuju přesně. Bez kót to totiž je, takže tisícero oměřování mě nemine. Nicméně, jak bude bus vyvařenej, tak díra do střechy a laminát nahoru. Doufám, že to stihnu do příštího září, kdy mám další technickou.
Co se týče změny výšky, tak tu naštěstí už změněnou mám od předchozího majitele, lítá mi tam sice asi 5cm, ale to už se ztratí (původní změna je kvůli nosiči na kola, ale to tam nikde není uvedeno).

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Mac Hacek
Příspěvky: 33
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:12:26
Bydliště: Nová Ves

Re: Zvedací střechy a vše okolo

Příspěvek od Mac Hacek » stř 05. říj 2016 21:20:06

Mám zvedačku přímo z fabriky a výška dle TP je klasika bus. Takže bych to neřešil. ;)

Odpovědět