2023 - Půčovic Polsko

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 182
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: 2023 - Půčovic Polsko

Příspěvek od venca101 » čtv 31. srp 2023 8:49:49

Já byl v Polsku jen jednou před 10 lety na srazu Garbojama. Takže jsem zažil asi 120 km jízdy Polskem od Českýho Těšína ke Krakovu. A bylo to těch nejhnusnějších a nejnudnějších 2x120km za volantem v mým životě. V podstatě jak píšete, jel jsem jednou dlouhou vesnicí furt 50km/hod s všudypřítomným reklamním smogem - a to jsem si myslel, že Brno je hlavní město všech banerů, plakátů a bilbordů - omyl, v Polsku jich umí namontovat ještě mnohem více. No od té doby se na Polsko dívám jako na "nou gou" zónu.
Ale, kdo ví, třeba jednou taky změním názor.

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 732
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: 2023 - Půčovic Polsko

Příspěvek od Merlin » sob 02. zář 2023 19:03:35

Tak jsem to akorát dočetl, klobouk dolů Půčovic!
Hezká cesta a je vidět, že jste i leccos shlédli. Nu, jen ten konec mě mrzí, že na fotce vedle modrý vysoký střechy ještě nestojí modrá zvedačka..to jsem zazdil, tak doufám, že se alespoň Stachelberg líbil.
Jojo, Polsko, taky to pro mě není nijak moc lákavá země. Kdysi jsem ji přestopoval z Náchoda do zmiňovaného Slowinského parku narodoweho a zpět. Nu a kromě těch dun jen nekonečný vesnice a lesy a tak právě se pomaloučku chystám tento zážitek z před skoro dvaceti lety oživit současnejma barvama, a to během nákupu 5 km přes čáru asi fakt nevybarvim... tak snad příští rok..

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

puchyyla
Příspěvky: 382
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: 2023 - Půčovic Polsko

Příspěvek od puchyyla » ned 03. zář 2023 0:15:05

martin_100 píše:
čtv 31. srp 2023 7:23:58
No tak o o přejet celý polsko neni "jen pohraničí".
Samozřejmě jsem si přečetl, žes jel z pribaltiky durch celý Polsko. "Jen pohraničí" bylo vztahováno k tomu, jak jsem to měl já a myslím má většina lidí, co do Polska jen nakoukne ze zvědavosti nebo za nákupy. To většinou nejedeš rovnou do Gdaňska a Krakow nebo Wroclaw bejvá tak strop. Ostatně Venca to v zásadě potvrzuje.
martin_100 píše:
čtv 31. srp 2023 7:23:58
Prostě na trase Suwalki - Lubawka (přes 700km) nic moc hezkýho neni ;)
A to je právě ten omyl. Jen z toho, kde jsem byl, tak na té trase máš právě to muzeum úzkokolejky a Modlinskou pevnost. Pak to máš kousek na Mazurský jezera a relativně blízko do Bělověžskýho pralesa, což jsou nepochybně nejhezčí místa v Polsku vůbec. Taktéž jsi relativně těsně minul Stańczycké viadukty a nepochybně mnoho dalšího. Tohle jsem jen vypsal z toho, co jsme měli na seznamu my, byť na většinu z toho nedošlo.
Ono z tranzitního průjezdu jakoukoliv zemí nejde usuzovat skoro nic, podobně jak z toho, když se projedeš 20km v pohraničí.
martin_100 píše:
čtv 31. srp 2023 7:23:58
Ale je vidět, že čim víc na západ tim je to v polsku hezčí a na východ zanedbaný.
Z čeho tak usuzuješ? Mě osobně přišla cesta na západ s lehce zhosršující tendencí. Rozhodně se to ale dost těžce zlepšovalo na sever.
venca101 píše:
čtv 31. srp 2023 8:49:49
Já byl v Polsku jen jednou před 10 lety na srazu Garbojama. Takže jsem zažil asi 120 km jízdy Polskem od Českýho Těšína ke Krakovu. A bylo to těch nejhnusnějších a nejnudnějších 2x120km za volantem v mým životě.
Přesně to je jedna z nejposranějších tras, co v Polsku je. A zná jí snad každej. A musím říct, že i já letos jsem toho měl první den plný zuby. Nebýt tý nádherný pláže, na který jsme v pondělí večer v Krakově po tom očistci zakempili, tak jsem se snad otočil a jel jinam. Ale Krakov to celé nějak zvládl přebít. Já jsem se uvolnil, hodil do dovolenkovýho módu, překousl ještě pár podobně hnusnejch desítek km za Krakov a tam už začlo být lépe. A jsem sakra rád, že jsem to nevzdal.
venca101 píše:
čtv 31. srp 2023 8:49:49
No od té doby se na Polsko dívám jako na "nou gou" zónu.
Přesně tak jsem to měl za ušima zapsaný též. Historicky jsem dal Polsku jen pár šancí, většinou na motorce přičemž nejdelší byla trasa Dukla-Těšín, právě přes Krakov. Pak mě jednou napadla děsná blbost při tranzitu přes sever Slovenska jet Polské Tatry. Od té doby jsem si na seznam totálně neprůjezdných míst vedle Livigna přidal i Zakopane. A Polsku to v mých očích kredit rozhodně nevylepšilo.
Merlin píše:
sob 02. zář 2023 19:03:35
klobouk dolů Půčovic!
Klobouk dolů netřeba. Nech si ho pěkně na kebuli, ať ti nenastydne mozkovna.
Byla to pohodička, kochačka, výlet civilizovanou krajinou. Žolda šlapal jak švýcary, tak to byla jen radost a zábava. Žádný výkony se neděly, bo nebylo třeba.
Merlin píše:
sob 02. zář 2023 19:03:35
Nu, jen ten konec mě mrzí, že na fotce vedle modrý vysoký střechy ještě nestojí modrá zvedačka..to jsem zazdil, tak doufám, že se alespoň Stachelberg líbil.
Hale proto jsem psal, myslím, dostatečně brzo. Bohužel údernějším kontaktem nedisponuji.
Samozřejmě mě to též mrzí. Člověk vždy rád vidí nějakého spolupostižence a s kýmkoliv z vás se mile rád potkám, případně někam spolusjedu. Nakonec já vlastně vůbec nejsem žádnej sólojezdec. Na motorkách vždy jezdím v tlupě. Abych vyjel sám, to už musí bejt echt krize a svrbění.
Stachl se "nelíbil". Ani nemohl, bo jsme tam nedošli. Nikdy jsem tam nebyl, a ani tentokrát jsem úplně neměl v plánu jít na prohlídku. Základní plán byl udělat výstižnou důkazní fotku a bonus k tomu to omrknout zvenku. Zastávkovala mi však posádka a jelikož kapitán byl již docela unaven, posádce pro klid na palubě vyhověl. Alespoň se máš s čím vytáhnout, kdyby "někdy příště".
martin_100 píše:
čtv 31. srp 2023 7:23:58
Prostě na trase Suwalki - Lubawka (přes 700km) nic moc hezkýho neni ;)
venca101 píše:
čtv 31. srp 2023 8:49:49
Ale, kdo ví, třeba jednou taky změním názor.
Merlin píše:
sob 02. zář 2023 19:03:35
Jojo, Polsko, taky to pro mě není nijak moc lákavá země.
Kluci tohle je přesně to, proč jsem si dal tu práci s tím, to sem dát. Protože takovýhle předsudky jsou hrozně rozšířený, ale úplně zbytečný. A jestli vás ty moje žgryndy a pár fotek přesvědčí si do Polska vyjet, oprostit se od toho stereotypu a užít si to alespoň z poloviny tak jak my, tak to splní svůj účel na 100%. A samozřejmě budu rád, když mi pak špitnete, Půčo ty krávo, měls recht, bylo to dobrý. ;-)

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 226
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: 2023 - Půčovic Polsko

Příspěvek od martin_100 » ned 03. zář 2023 20:11:04

puchyyla píše:
ned 03. zář 2023 0:15:05
A jestli vás ty moje žgryndy a pár fotek přesvědčí si do Polska vyjet, oprostit se od toho stereotypu a užít si to alespoň z poloviny tak jak my, tak to splní svůj účel na 100%. A samozřejmě budu rád, když mi pak špitnete, Půčo ty krávo, měls recht, bylo to dobrý. ;-)
Vole přesně tak to je. Supr report krásný místa. K tomu tam letos vyjeli sousedi s T4 ataky chválili. Takže červík zvědavosti začal hlodat.
Jelikož neumim americky a třetiříštinou si leda objednam svařárk na trzích tak polsko vypadá jako nejmíň komplikovaná destinace.
Počkáme až to 7 měsíční skřítě trochu povyroste a vydáme se drang nach poland.
T3 Lucinka

Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Re: 2023 - Půčovic Polsko

Příspěvek od Václav » úte 31. říj 2023 9:08:55

puchyyla píše:
čtv 31. srp 2023 6:48:54
Jó bejvávalo hochu. Podobný názor na Polsko jsem míval taky. Je už ale hodně fousatej. Ono je třeba v tom Polsku trochu popojet a nesoudit to podle zaplivanýho pohraničí.
Přesně tak! Do Polska jezdíme docela často (okolí v Česku máme docela už projeté a do Polska to máme přeci jen kousek) a mohu to potvrdit, i když i v pohraničí je už řada míst, která jsou také pěkná. Polsko je prostě jiné a tak jako v jiných zemích jsou tam věci horší i lepší. Rozhodně bych ale neřekl, že je zaplivané. To už dávno neplatí, pokud to v porovnání s námi tak vůbec někdy bylo.

Odpovědět