T4 občas nestartuje

Odpovědět
mrmnk
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02. úno 2016 9:39:34

T4 občas nestartuje

Příspěvek od mrmnk » úte 02. úno 2016 9:52:53

Ahoj, mám T4 2,5tdi a stává se mi, že občas nestartuje. Je to ale takové divné. Máme ho necelý rok, před zimou se stalo cca 2x že jsem k autu přišel, startér točí plynule, ale auto se vůbec nechytá, až pak po nějaké době to chytlo a zase pár měsíců jezdilo krásně. Teď jak byla zima to odmítalo nastartovat úplně. Vyndal jsem baterii a pro jistotu ji nabil. Nandal jsem jí a auto chytlo na první otočení. Pak jsem baterii upevnil (přičemž se musí trochu zalomcovat dráty okolo baterie) a už zase nic, startér točí ale nechytá. Zkoušel jsem opakovat nabití etc ale bez efektu, baterie vypadá dobrá, napětí ok. Žhavení svítí normálně, zkoušeli jsme i žhavící relé z jiného auta a žádná změna. Včerajsem k autu přišel cca po 3 týdnech a zase normálně chytlo na 1. otočení(takže předpokládám že padání nafty to nebude). Jel jsem se projet a asi odešel cyklovač stěračů protože teď nejdou vypnout (náhoda?). Vypadá to na nějakou chybu v elektrice, jak to ale odhalit? Nebo má někdo nějaké jiné tipy?
Je to takové nard protože člověk nemůže níkam jet a být si jistý, že se bude zase moct vrátit po svých kolech. Dík

Bedřich
Příspěvky: 118
Registrován: pon 01. čer 2015 10:35:21
Bydliště: Brno

Re: T4 občas nestartuje

Příspěvek od Bedřich » úte 02. úno 2016 10:29:25

Jak dlouho tam máš palivový filtr? Kdyby byl zacpaný, tak při nízkých teplotách, kdy nafta houstne, se palivo neprotlačí. Pokud startér s motorem točí normálně, tak by po chvíli nastartoval i bez žhavení.
Jestli stěrače fungují a nejde jen cyklovač, tak by to mohlo být v relé cyklovače, nebo ukostření.
T3 syncro 1,9 mTDi

mrmnk
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02. úno 2016 9:39:34

Re: T4 občas nestartuje

Příspěvek od mrmnk » úte 02. úno 2016 10:52:09

Právěže před zimou jsem byl v servisu, dělaly se rozvody, filtry i náplně.

Stěrače zkusím vyměnit to relé, ale hlavní problém jsou ty starty .)

garmont
Příspěvky: 37
Registrován: pát 09. říj 2015 18:05:43

Re: T4 občas nestartuje

Příspěvek od garmont » úte 02. úno 2016 14:02:09

T4 moc neznám ale napadlo mě - nemá to imobilizér který stávkuje?

Uživatelský avatar
Jenda - Povoda
Příspěvky: 54
Registrován: úte 12. kvě 2015 10:00:53

Re: T4 občas nestartuje

Příspěvek od Jenda - Povoda » stř 08. úno 2017 21:55:33

garmont píše:T4 moc neznám ale napadlo mě - nemá to imobilizér který stávkuje?
Teď jsme řešili utrženej imočip v klíčku, kterej si tam jezdil sem a tam a auto díky tomu startovalo fakt jenom občas... Blbost strašná, ale laborování hodně
blog.povoda.cz

Uživatelský avatar
andydas
Příspěvky: 30
Registrován: úte 03. lis 2015 17:11:46
Bydliště: Kačeroff
Kontaktovat uživatele:

Re: T4 občas nestartuje

Příspěvek od andydas » čtv 09. úno 2017 16:46:58

ahoj, u T4 - když mi občas nechytila na první žhavení jsem zjistil chybu v kontaktu u žhavícho relé (nebo spíš v tom co odpojuje žhavení).
je u pojistek vlevo pod volantem.
pokud nenastartuješ, zkus znovu vypnout a zapnout klíček. mělo by to po cca 10 sekundách cvaknout - to je odpojení žhavení.
pokud necvakne ani neseplo.
stačilo s tím relé zahýbat a zas to šlo.
nebo potom zkusit proměřit jestli je napětí na žhavkách.
no road? no problem! syncro.

flekatej hranatej multivitamín na velkejch kolech

a kdyby něco - 602 384 29dva
čus bus, andy

Odpovědět