Startér diesel

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 213
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Startér diesel

Příspěvek od martin_100 » čtv 10. kvě 2018 12:36:35

Díky!!!
Copak ta platle ale ten startér!
Já nemám mezi zasunutým pastorkem a dosedací plochou tak vysokej "klobouček" v tomto m bude zakopanej pes!
T3 Lucinka

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 213
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Startér diesel

Příspěvek od martin_100 » pon 14. kvě 2018 0:56:34

Hergot hledání správného startéru je složitější než hledání Jetyho a Lochnesky dohromady.
Dneska sem měl v ruce startér z Toleda a je taky kratkej. O kousek delší než ten z ofce ale furt nedosáhne.
Kuwaaaaaa :evil:
Prostě tuto je nesehnatelný snad....
Obrázek
T3 Lucinka

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Startér diesel

Příspěvek od Merlin » pát 21. zář 2018 0:10:34

Ahoj Plantážníci!
Tak se podělím o poslední zážitek se starterem. Občas se stane, že z ničeho nic se po otočení klíčku neozve povědomý zvuk startujícího se motoru. Myšlenku na to, že máte tak tichej motor, že není slyšet hned v začátku zavrhneme jako kacířskou.
V zásadě se může jednat i o dost absurdní poruchy.... asi už víte, kam tím mířím. Pakliže nastane taková situace, není nutno hned propadat panice. Spíš si vemte do ruky ocelovej kartáč a všechny možný kontaktní plochy zbavte nečistot a rzi. Minus je na starter vedeno skrz přírubu na převodovce, vůbec nejlepší si je tam to (-) přivézt separátním kabelem přímo od baterky pod jeden ze šroubů. Další je pak kontakt plus (+) přímo od baterky silným kabelem. A v neposlední řadě nezapomenout na propojrní uzemnění kotvy (krátkej silnej kabel). Ten naposledy potrápil mě na cestě z Francie...až jsem se dnes zastyděl když jsem to měl za 5minut zkrámovaný a starter už zas točí jak divej..

Startování zdar, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 213
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Startér diesel

Příspěvek od martin_100 » pát 05. říj 2018 3:23:21

Taky umí potěšit konektor ovládacího kabliku na cívce. Ten mi u origo startéru tak jednou až dvakrát do roka zoxidoval a bylo. Nouzově stačilo konektorem zakvedlat a zas to startovalo. Ale prostě na začátku sezóny to chtělo odrbat smirkem a prolejt mastnotu.

Teď u TDI startéru asi problém nebude. Konektor je zapouzdřenej a ještě do něj nacpal vazelínu tak snad...
T3 Lucinka

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Startér diesel

Příspěvek od Merlin » úte 16. bře 2021 22:35:02

Ahoj takhle ve spolek!
Tak jsem si udělal menší konstrukční cvičení a konečně spáchal několikrát omílaný téma: "Samostatný minus kabel ke startéru." Vzal jsem víceméně věci, co se mi váleli kolem ponku a za chvíli to bylo spíchnuto.
Vše začalo tím, že se ke mně dostal dostatečně silnej a dlouhej kabel s očkem na konci a objímkou na baterku na druhém konci. Jedno šlo na baterku, druhé na šroub k ukostření vedle palivového filtru a uprostřed jsem ho přes takovej vlastní vehement chytil pod šroub starteru. A proč to ukostření na zvláštním místě? Minus do kastle se přivádí přes motor - převodovku a měděný pásek u silentbloku převodovky. To zapříčiňuje mimo mnoha přechodů to, že průchodem el. proudu je hliníková skříň převodovky náchylnější k oxidaci. A tak jsem využil delšího kabelu a místo zkracování, jsem ho rovnou lípnul i na kastli.
Však fotky napoví víc...

Minus_01.jpg
Vehement pod šroub startéru...
Minus_01.jpg (112 KiB) Zobrazeno 1988 x
Minus_02.jpg
Takhle již s kabelem na místě...
Minus_02.jpg (137.85 KiB) Zobrazeno 1988 x
Minus_03.jpg
A o kousek vedle šroub s ukostřením...
Minus_03.jpg (156.71 KiB) Zobrazeno 1988 x

A to je pro dnešek konec, když to dobře pospojujete, zazvoní i zvonec.
Ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 213
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Startér diesel

Příspěvek od martin_100 » stř 17. bře 2021 10:28:43

Jo jo přidaná kostra. To je základ.
Mam přichystanej kostřicí kabel kterej dam taky ke starteru. Loni jsem vyměnil - kabel od baterky za kabel z golfa. Ten má cestou ještě jedno oko k připojení ke kastli tudíž od baterky kostřim na dvoumístech.
T3 Lucinka

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Startér diesel

Příspěvek od Merlin » stř 17. bře 2021 12:09:06

Je to tak, chystal jsem to už dlouho, ale pořád bylo něco jiného na pořadu dne. Původní kostření motoru jsem ponechal a přes starter přidal kostru na kastli, abych mohl sundat ten měděnej pásek z převodovky.

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

DOKA
Příspěvky: 188
Registrován: pát 07. srp 2015 1:10:45

Re: Startér diesel

Příspěvek od DOKA » pát 19. bře 2021 22:28:26

Teda chlapci :!: vy jste kostřiči :roll: :D

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Startér diesel

Příspěvek od Merlin » ned 21. bře 2021 10:50:13

Ahoj Doko!
Jojo, to víš, byla velká přestávka... No, spíš jsem už podruhý lezl do motoru jen abych si ocelákem očistil dosedací plochu starteru a mohl odjet, tak jsem si řekl, že tu přidanou kostru taky zkusím, když o tom všichni tak básní... Hlavně že z toho nemáme kostlivce...

Měj se a ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Odpovědět