Světla

Odpovědět
Vlkzhor
Příspěvky: 23
Registrován: stř 25. lis 2015 21:44:06

Světla

Příspěvek od Vlkzhor » ned 10. pro 2017 19:32:24

Ahoj,

potřebuju radu, už jsem prošel pojistky, relátka a nic. Jedu s mojí t3 ropa se světly, většinou při řazení mi najednou zabliká žhavení, kontrolka přehřátí a probliknou mi světla z potkávaček na parkovky. Občas na mě někdo zabliká, že na něj taky blikám.
Konektor na budíkách jsem včera prošel, relátka také. Jedno je schované nad - spojovacím bodem pod tím levým fukátkem v palubce, to je na co?
Kdyby to byla zem někde v motoru, tak mi bude i zdechat motor, nebo ne? Ve dne mi to tak nevadí, ale ráno celkem jo.
Nebojoval jste s tím také někdo?

Uživatelský avatar
Jenda - Povoda
Příspěvky: 54
Registrován: úte 12. kvě 2015 10:00:53

Re: Světla

Příspěvek od Jenda - Povoda » ned 10. pro 2017 20:56:37

na 99,9% je to někde špatná kostra. Zkontroluj postupně od mínus polu na baterce po uzemňovací kabel na motoru a na kastli. Pak vlevo pod palubkou, jako vlevo od řidičova kolene jsou dva ježci, kde je nastrkaný kostření pro palubku a okolí. Všechno ideálně odšroubovat, obrousit obě strany šmirglem, vrátit, očistit všechny konektory a pak to stříknout vazelínou, nebo měďákem proti budoucí korozi
blog.povoda.cz

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Světla

Příspěvek od venca101 » stř 09. lis 2022 9:19:09

S podzimem pomalu přichází nové závady :) Včera po cestě z Brna na mě protijedoucí blikali jak diví, ciklisté ukazovali rukama "kačenky" , tak mně to nedalo, zastavím, podívám se na světla a ani jedno nesvítilo, přitom vypínač světel byl zapnutý. Inu zastavil jsem se v mototechně pro žárovky, před mototechnou na parkáču jsem vyměnil všecky žárovky v předních světlech a svítí pouze parkovací a dálkové, potkávačky nesvítí.
Pojistky vypálené nejsou a už mě nenapadá, kde by mohla být chyba. Neví někdo? Není tam nějaký relé na světla?

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Světla

Příspěvek od Merlin » stř 09. lis 2022 12:03:58

Zdar Venco!
A proměřil jsi, zda Ti jde proud do konektoru? Zkusil bych, jestli nemůže být vyhřátý konektor na patici pro potkávačky. A dále to samé na přepínači. Může se jevit jako zapnutý, ale vzhledem k tomu, že tam nejsou relátka a vše běží přes vypínač, tak po těch letech může být už vyhřátej...

Helektrice zdar, Merlin.

PS: Tak já se teda začnu pomalu chystat, že se taky budu hrabat ve světlech... Modrej bus zdraví Červenej bus
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

mhepp
Příspěvky: 92
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Světla

Příspěvek od mhepp » čtv 10. lis 2022 16:43:23

Zkontroluj si i vypínač světel - ten je asi nejnáchylnější na chyby. Bývá vychozený a přestane spínat. Dělal mi jeden vypínač to, že při normálním zmáčknutí nesepnul, musel jsem světla vypnout a zmáčknout jej speciálním grifem. Pak světla rozsvítil.

Merline, odlehčovací relé začali instalovat někdy krátce po zavedení nové pojistkovky. Ale je možné, že to měly jen vyšší výbavy. Já třeba mám pozici odlehčovacího relé v pojistce obsazenou jakousi propojkou - je z mědi a vypadá fabricky.
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Světla

Příspěvek od venca101 » pát 11. lis 2022 9:14:20

Byl to přepínač mezi dálkovýma a potkávacíma světlama, kterej je pod volantem a je součástí páčky ke stěračům. Mám buse r.v. 83 a na půdě byla jen páčka novějšího data výroby (rok 88), zkusil jsem namontovat a světla svítí. Děkuji všem za rady.
Nevím, jestli novější páčka nemá vliv na to, že mně teď fungují stěrače jen na první rychlost, ale prozatím to stačí, než seženu páčku na můj ročník. Hlavní že svítím, je to teď potřeba tady u nás za mlhy na blatech :D

mlhy na blatech.jpg
mlhy na blatech.jpg (63.54 KiB) Zobrazeno 758 x

mhepp
Příspěvky: 92
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Světla

Příspěvek od mhepp » pon 14. lis 2022 19:27:36

Ty páčky jdou rozpůlit, takže můžeš použít ovládání světel z jedněch a stěrače z druhých. Vlastně... Ten samotný přepínac světel je na té části se stěračem... Ale ten samotný přepínač světel lze celkem dobře rozdělat a dát do pucu střeva. Když jsi zvládl předrátovat přístrojovku, tak zvládneš i ten spínač

Navíc, nemám pocit, že by se ročníkově lišily (ale zde mohu kecat). Maximálně u stěračů mají některé 4 pozice místo 3 (0 - 1 - 2 versus 0.5 - 0 - 1 - 2). A ročníky se starou pojistkovkou fakt odlehčovací relé neměly. To doporučuji kontrolovat teplotu přepínače - když je tam veliký přechodový odpor, tak hřeji jakože dost.
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Odpovědět