Přední kliky a zámky

pouze
Příspěvky: 36
Registrován: stř 15. črc 2015 12:15:31

Přední kliky a zámky

Příspěvek od pouze » pát 26. kvě 2017 10:00:57

Ahoj,

řešili jste někdo, jak zamezit jednoduchýmu otevření předních dvěří šroubovákem? Už dvakrát se mi stalo, že mi někdo strčil šroubovák ze shora mezi kliku otvírání a plech dveří, kterej promáčknul a tím si ty přední dveře odemčel.

btw. stalo se to, když jsme spali v autě a přišel jsem o batoh s notebookem. podruhé už jsem byl opatrnější :-D

Díky

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od Merlin » sob 27. kvě 2017 22:53:52

Zdar!
Tak tento problém jsem neřešil. V tomhle případě tak nějak spoléhám na osud, bo zámky nás neuchrání...
Těžko říct, zda by nepomohl nějaký krycí plech přes přepákování od kliky do "krabičky" vlastního zámku, co je uvnitř dveří.
Přidávám sem jen pro ilustraci jak vypada ten vnitřek, co je ovládán skrze páčku odevírání dveří, která působí na vystupující podivně zkroucený plochý páky...
P8020390.JPG
Nejdřív rozloženej běžně znečistěnej zámek
P8020390.JPG (176.14 KiB) Zobrazeno 3439 x
P8020392.JPG
A pak složenej, vyčištěnej
P8020392.JPG (158.79 KiB) Zobrazeno 3439 x
Nuž tak nezbývá než držet palce a doufat že žádný do třetice už nepříjde.

Ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

mitfoch
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29. lis 2017 19:53:18

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od mitfoch » stř 29. lis 2017 20:02:28

Ahoj,
někde na foru jsem četl, že to někdo řešil kurtnou staženou přes madla dvěří. Myslím že by to šlo i přes vršek ramu dovřeného okna (pokud si ji všimne tak ji z venku přeřeže). Když ti někdo ten zamek vypači a tebe to neprobere tak ty dveře stejně neotevře. Pokud budeš spát v autě a na sedačce budeš mít něco co ti někdo bude chtít ukrást tak ti rozbije okno a veme si to, protože než se z toho auta vyhrabeš tak už bude dávno pryč.

Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 54
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Kliky předních dveří

Příspěvek od Václav » ned 03. úno 2019 18:17:41

Zdravím! Potřeboval bych vyměnit kliky předních dveří. Nové kliky v různých internetových obchodech mají celkem velký cenový rozptyl, proto si nejsem jistý, jaké zvolit. Lze i do těch levnějších vložit stávající vložku zámku? Máte s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od Merlin » ned 03. úno 2019 22:51:09

Ahoj Václave!
Přesunul jsem Ti příspěvek do již existujícího tématu. Ne, že by tam byla tedy odpověď na Tvůj dotaz, ale ať se nám to tu neduplikuje..
A teď tedy k Tvému dotazu. Zkušenost mám pouze s polskou druhovýrobou, kdy je klika jako taková v celkem pěkném provedení, v cenové relaci cca 300.- Kč (mám je zatím v regálu jako náhradu). Vložka zámku u tohoto výrobku však není zaměnitelná... Tedy pak je na zvážení, zda vzít dražší originál, kde to půjde, nebo levnější druhovýrobu, kde se to asi jen tak nedá...

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 54
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od Václav » pon 04. úno 2019 8:26:25

Děkuji za odpověď. U klik za 300,- jsem předpokládal, že zámek nepůjde vyměnit. Pak jsem ale viděl kliky za 800,- – 1200,- a tam si nejsem jistý. Asi tedy budu muset poslat dotaz a věřit, nebo koupit dražší na českém VW Bus Shopu, kde to mají přímo deklarované. Určitě bych ale chtěl mít všude stejný zámek a vyměnit to je potřeba, protože při neopatrné manipulaci se neustále zasekává tlačítko kliky v rukojeti.

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od Merlin » pon 04. úno 2019 20:12:17

Ahoj!
To znám... u jedné ze klik mám prasklou pružinku, co má za úkol vracet tu packu do výchozí polohy. Je tedy pravda, že se nezasekává, ale nejde tak sametově, jako na druhé straně. Pokud ale máš vše ostatní jako vložku a tak v pořádku, možná bych zvážil zda jen nepoptat již použitou kliku a vše do ní přeskládat... Kluci na Sobíně (VW bus klub Praha, vwbus.cz) by mohli mít a rovněž Mr.VW (vwgarage.cz).

Ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Vlasto
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 03. bře 2016 16:34:55

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od Vlasto » úte 05. úno 2019 17:23:37

Cau Merlin. Je to off topic ale nejde mi poslat sukromnu spravu a zhanam cislo na Vladu (MrVW). Ostalo mi v starom telefone. Idem cosi "majstrovat" a uz teraz tusim ze ho budem potrebovat :D :D :D

Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 54
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od Václav » stř 06. úno 2019 9:20:34

U mně vypadá pružinka v pořádku, ale asi zkusím celou kliku rozebrat a dát opět dohromady. Třeba to pomůže. V nejhorším budu muset pořídit novou ze Sobína, protože je to docela zásadní součást. Když se nemůžete dostat do auta, tak je to fakt blbé. :-) Posílal jsem dotaz ohledně možnosti výměny zámku v nové klice do několika e-shopů a odpovědi byly jako že asi to jde, ale s jistotou nevědí. Takže k ničemu. :-)

Uživatelský avatar
Václav
Příspěvky: 54
Registrován: ned 03. úno 2019 18:08:00

Re: Přední kliky a zámky

Příspěvek od Václav » stř 17. dub 2019 13:24:24

Tak po rozebrání obou klik jsem zjistil, že není moc co zachraňovat. Pružina páčky byla prasklá, zbytek značně orezlý. Pořídil jsem proto kliky od Číňana za 350,-. Originální zámek do nich sice nepasuje, ale otvor jde vybrousit. Musí se ještě trochu vypilovat čtvercový otvor pro konec zámku u vidlice a zobáček, který posouvá pružinku zámku. Poté lze vložit původní zámek a vše funguje jak má. Jen doufat, že ta klika brzy nezrezne. :-)

Odpovědět