Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od Merlin » ned 22. črc 2018 21:09:19

Ahoj do pléna!
Jeden dotaz na facebooku mě donutil přemýšlet, jestli tu máme takovou základní věc jako je popsanej konektor k budíkům. Nikde jsem to tu nenašel, tak připojuji popisek k novějšímu provedení.

Novější provedení (vodorovný konektor, od roku 1985)
1 - osvětlení
2 - kontrolka dálkových světel
3 - kostra
4 - prázdnej
5 - napájení hodin
6 - teplota
7 - palivoměr
8 - napájení klíčku
9 - otáčkoměr
10 - kontrolka binkrů
11 - dobíjení
12 - olejový snímač 0,9 (1,4) bar
13 - olejový snímač 0,3 bar
14 - kontrolka žhavení
(pozice 1 je u "dvojzubu" na konektoru, ale je rovněž popsáno přímo u kontaktů)

Ať to vrčí, Merlin.

PS: Zapojení staršího konektoru zkusím pohledat
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od venca101 » ned 31. kvě 2020 13:32:50

Borci, neřešil jste někdo výrobu plošného spoje či jak se tomu nadává na VW T3? Ten modrej fóliovej tišŤák za kapličkou tachometru? ten můj nějak nevede kontakty na diody kontrolek... Konkrétně mně nefunguje kontrolka oleje, dálkovejch světel a žhavení. Zajímalo by mě, jestli se to dá vyrobit a případně kde. V tomto oboru se vůbec nevyznám...
Za postřehy děkuji
cockpit.jpg
cockpit.jpg (56.04 KiB) Zobrazeno 2322 x

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od Merlin » ned 31. kvě 2020 20:11:50

Zdar Venco!
To jako, že se mám chystat, že mi odejde kontrolka oleje, dálkovejch a žhavení...? No dobře tedy...
A teď vážně... kde to vyrábějí, či zda to lze podomácku vyrobit netuším. Vím, že jde udělat klasický tišťák na takovou tu zelenou plastovou desku, ale tato ohebná folie netuším. Ale když jsem řešil samodomo napojení otáčkoměru, tak jsem v některých místech opravoval porušený spojení vypreparováním měděnýho vodiče a zapájením, ale je to tak na pul... tohle mě zatím čeká...

Tak spojování zdar, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

mhepp
Příspěvky: 92
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od mhepp » pon 01. čer 2020 12:19:20

Ahoj,

na originál-like řešení rovnou zapomeňte, je to skoro nemožné sehnat, stojí to nesmysl a podobně. Co jsem viděl, je náhrada pomocí klasických tišťáků a letovaných drátů, stojí to taky na hranici smysluplnosti. K nalezení například zde: https://www.gowesty.com/product/-/24189 ... t-foil-?v=

Při troše snahy bych řekl, že se samolepící měděnou páskou na opravy tištěných spojů, páječkou, kilometrem tenkého drátku, vhodným lepidlem (na zafixování těch drátků), zásobou sprostých slov a trpělivosti by šly poškozené trasy nahradit. Pokud by měl někdo budíky navíc (kuchat auto nehodlám, zvláště když potřebuji jezdit), mohl bych zkusit navrhnout ten tišťák, jak je v odkazu výše, číňani jej pak umí za pár kaček vyrobit, osazení jistě zvládne každý trochu schopnější...
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

mhepp
Příspěvky: 92
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od mhepp » pon 01. čer 2020 16:13:42

Venco, co se Ti tam pod těma budíkama valí za papíry? To vypadá jako nějaký manuál, který ještě nemám... Mohl bych poprosit o podrobnosti?
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od venca101 » úte 02. čer 2020 9:39:04

mhepp píše:
pon 01. čer 2020 16:13:42
Venco, co se Ti tam pod těma budíkama valí za papíry? To vypadá jako nějaký manuál, který ještě nemám... Mohl bych poprosit o podrobnosti?
Normálně, manuál co jsem si vytiskl z PDF, najdeš ho třeba na sambě. Mně je tento manuál poměrně k hounu, protože se v tom docela nevyznám a v dílně jej používám jako zátiší k fotografiím místo mísy s ovocem. Najdeš jej tady: https://www.thesamba.com/vw/archives/in ... diesel.pdf

Jinak jste mě nepotěšili. Za ta léta transportérování jsem si doma nasyslil 3 kapličky v různém stádiu olámanosti, kompletnosti a rozlepenosti plošťáků a z těchto 3 kusů jsem vždy poskládal jednu, která jakž takž fungovala. Ale teď jsem se dostal do stádia, kdy už není co použít. Napadla mě teda výroba toho plošťáku, ale včera jsem byl ve městě (Brně) a tam mně řekli ve kšeftě s diodama, že na výrobu mám rychle zapomenout.
Tak jsem psychicky nevydržel a zkusil na rakouským bazoši koupit jednoho zajíce v pytli číslo 4. Tak uvidíme co z toho pytle vyskočí :D
Za měsíc mě čeká STK, tak není čas ztrácet čas, ale docela mě zajímá ta konverze do moderny ala gowesty. Přijde mně to na cestách opravitelnější než ten 40 let starej, sluncem strávenej originál plošťák a aji jako pro konzervativního veteránistu poměrně skousnutelná úprava. Akorát teda za použití znalostí nějakého známého elektronika a součástek z brněnské prodejny, přijde mně, že to musí být vyrobitelné za podstatně nižší částku než uvádí gowesty. Asi se tou myšlenkou za dva roky těsně před STK začnu zajímat :D

PS: Merline, sháněj kapličku, včera bylo pozdě...

mhepp
Příspěvky: 92
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od mhepp » úte 02. čer 2020 15:02:22

Hele, z mého pohledu je to celkem primitivní elektronika, brutálně na gowesty přeceněná. Tišťák samotný vyrobíš za 10kč v číně v identické kvalitě, konektory, očka pod šrouby a barevné dráty další stovka když koupeno u nás... Výrobní náklady tedy cca 100 až 200.

Nejhorší na výrobu je ten konektor, ale i tam vidím možnosti.
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Mirek T3
Příspěvky: 10
Registrován: stř 21. srp 2019 16:14:18

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od Mirek T3 » úte 02. čer 2020 16:25:23

Zdravím pridávám příspěvek. https://www.ebay.com/itm/85-91-Repair-K ... cvip-panel
Ať to frčí. Čus bus.

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od Merlin » stř 03. čer 2020 11:53:46

Zdar Borci!
Odpoledne Vám sem hodím na ukázku "tišťák" od jednoho kamaráda, co řešil něco podobnýho. Nakonec mu to dělal jeho známý a je to a lá GoWesty... s tím, že by možná byla možnost se domluvit na výrobě vícero kusů.
Popravdě, týhle elektriky se bojím... ne že bych nedovedl něco spájet, ale trnu kdy ten vetchej "tišťák" odejde do křemíkovýho nebe...

Tak zatial zdar, Merlin.

PS: Venco, mám jednu kapličku rezervní, ale "tišťák" je tam napadrť...
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Mike
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. čer 2020 14:38:48

Re: Palubka (budíky, hodiny, kontrolky,...)

Příspěvek od Mike » čtv 04. čer 2020 14:48:54

Obrázek

Odpovědět