Autobaterie - Jak silnou do busíku? co je moc co málo?

ttratar
Příspěvky: 39
Registrován: stř 08. črc 2015 8:26:58

Re: Autobaterie - Jak silnou do busíku? co je moc co málo?

Příspěvek od ttratar » stř 18. říj 2017 7:03:55

Tak moje zkušenost s baterii 100 ah je, že nejde ani do busu, a ani do doky. V busu je problém s výškou, protože vadí příčník zadního čela a muselo by se popondat zakončení kastlíku baterie s expanzní nádobkou. V doce je místa dost, ale zase vadí uložení vzpěry motorové kapoty. Tudíž zůstávám u 74ah.

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Re: Autobaterie - Jak silnou do busíku? co je moc co málo?

Příspěvek od Dan » ned 26. srp 2018 15:49:12

Měl bych související dotaz, nechce se mi zakládat separátní topic.
Stane se něco, když budu mít silnej alternátor, ale odběr nebude tolik, co by dokázal vykrejt?
Číslama: baterka klasika, 74Ah, původní altík jsem měl nějakých 65A (nebo tak nějak). Pak jsem přidal druhou baterku a upgradoval altík na 90A. Všecko fachá, obě baterky se dobíjí dobře. A co se stane, když dám výrazně silnější altík? 120, 140, 180A?

Moje teorie: nestane se nic, páč když nebude odběr, tak ten altík stejně nedá víc, jeho výkon se "řídí" vnitřním odporem baterie, potažmo spotřebičů. Vymlátí se baterie, sníží se její odpor, tím pádem silnější altík jí dobije rychleji, protože bude schopen vygenerovat větší proud. S tím bude možná souviset to, že jí dotluče větším proudem, baterce se to možná nebude úplně líbit, ale asi jí to nezabije.
Tak co mi na to kdo řekne. Myslim to dobře?

Uživatelský avatar
arawak
Příspěvky: 256
Registrován: úte 19. kvě 2015 22:10:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie - Jak silnou do busíku? co je moc co málo?

Příspěvek od arawak » ned 26. srp 2018 21:07:41

Čau chlape..
nic se nestane... :D

Mrak
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. led 2017 23:57:44

Re: Autobaterie - Jak silnou do busíku? co je moc co málo?

Příspěvek od Mrak » čtv 30. srp 2018 0:59:02

Zdar,
já mám jednu 180 v zadní lavici už 8 let, altik ´65.
Léto nebo zima, kempování, topení, svícení, startování.... celou dobu bez jedinýho problému ;) .

Odpovědět