Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od Merlin » pon 11. črc 2016 22:40:24

Ahoj všichni!
Obracím se na Vás s dotazem ohledně tažnýho zařízení. O co jde. Chtěl bych tažný pro příležitostný tahání vozejku eventuelně i podvalu.
Jaké jsou moje vyhlídky, když v TP tažný není zapsané? Lze dodatečně zapsat? Lze namontovat za tímto účelem již použité tažné...?

Vřelé díky za postřehy, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

ttratar
Příspěvky: 39
Registrován: stř 08. črc 2015 8:26:58

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od ttratar » stř 13. črc 2016 9:45:59

Tažné lze zapsat na dopravnim oddělení úřadu až po té co bylo namontováno oprávněnou firmou, to se dokládá kopií montážního certifikátu, nebo lze montáž svépomocí a následnou kontrolou na stk jež vydá protokol o správné montáži a funkci tohoto. Dále je nutno v obou případech doložit typový list od výrobce tažného zařízení. Každé tažné jde přihlásit jen jednou, což je změna proti dřívějšku, kdy šlo koupit tažné na vrakovišti a opakovaně namontovat.

Nikotýn
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. kvě 2016 14:36:55

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od Nikotýn » stř 13. črc 2016 10:07:23

to je dobrý, jestli jsem to teda dobře pochopil, tak mám doma tažný sundaný s T3 co šla do hutí a je kamarádovi co ho chtěl dneska už k ničemu?

ttratar
Příspěvky: 39
Registrován: stř 08. črc 2015 8:26:58

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od ttratar » stř 13. črc 2016 15:22:30

Tak pokud to sundané z auta budeš nandavat na jiné, kde už je tažné zapsané, tak nikdo nebude asi zkoumat jestli je původní z tohoto vozu, zvláště bude-li tam i výrobní štítek. Ovšem nově ho registrovat bez typového listu úředně na auto, kde dosud žádné tažné zapsané není nelze. Tak to znám u nás, když jako karosář čas od času montuji tažná zařízení zákazníkům. Ovšem může být i jiný postup, který nám úředníci tají, ale ten zákon jsem osobně nečetl tak nevím.

kubajs
Příspěvky: 60
Registrován: úte 26. kvě 2015 21:28:40

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od kubajs » stř 13. črc 2016 20:47:16

Ahoj, letos jsem to zkoušel na felicii, nové TZ s typovým listem, vlastní montáž, kontrola na STK a následné přihlášení, vše bez problémů.

Před dvěma lety jsem udělal podobnou věc s tažným na busíku, ale k TZ jsem neměl typový list. Nicméně to byl originál westfalia včetně čitelného šítku a čísla na těle TZ. Technik si číslo opsal, odešel, přišel zkontroloval funkčnost elektroinstalace a pak jsem dostal protokol se kterým jsem šel na úřad.

Hodně štěstí!

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od Merlin » pát 15. črc 2016 0:38:26

Ahoj vsem!
Super chlapi, dekuju! Koukam, ze je to opet na pristupu jednotlivych dopravnich inspektoratu... Nezbyva tedy nez zacit od papirovani a zajit na ten mistni se optat, jak se to dela u nas... Asi to nebude hned, ale pak poreferuju..

Diky a mejte se, Merlin.

PS: Kdyby mel nekdo neco k jednotlivejm typum TZ, tak by se mozna i doplnujici informce hodily...
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

redbus
Příspěvky: 38
Registrován: stř 06. kvě 2015 22:19:20

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od redbus » pát 15. črc 2016 8:11:50

Cau, ja tazne prihlasil tak, ze jsem sehnal jiny technicak kde tazne bylo zapsano. Z toho mi ho prepsali do meho technicaku. Samozrejme jsem musel mit papir z STK, ze to bylo zkontrolovano.

habik.b
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. čer 2016 23:04:40

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od habik.b » pon 18. črc 2016 0:15:53

Čau, já jsem na svým řešil tažné před měsícem. Bylo nový od Bosalu včetně typového listu (Čekal jsem tedy 3 týdny než přišlo z výroby). Pokud tažný máš a potřebuješ jen typový list, lze to také vyřešit, ale to případně do SZ

habik.b
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. čer 2016 23:04:40

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od habik.b » pon 18. črc 2016 0:18:20

Jinak jak píše Redbus, to lze taky řešit. Ale z TP odkud to tažné je ho na úřadě odepíšou, že bylo demontováno

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 714
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Tažné zařízení - typy, zapsaní do TP

Příspěvek od Merlin » pon 18. črc 2016 0:23:19

Ha, moc dekuji za postrehy... Koukam, ze ono to je tak nejak co ourad to jinej pristup. Vec se ma tak, ze prave jeste zadny tazny nemam a tak sonduju, jaky postup zvolit. Jestli vzit pouzite a nejakym zazrakem ho zapsat, anebo se poohlednout po novem, cemuz jsem moc neveril, ze by vubec mohlo jit... Coz je ale dobra zprava a schvalne se podivam na stranky Bosalu...

Diky moc, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Odpovědět