Stavba T3 - boze co s tim :)

Uživatelský avatar
Jenda - Povoda
Příspěvky: 54
Registrován: úte 12. kvě 2015 10:00:53

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od Jenda - Povoda » stř 27. zář 2017 22:02:38

františek píše:Ale co, za si třeba zas pamatuju, jak jsem koupil T3 a sednul jsem do ní z dvoulitrove šestnáctiventilové toyoty camry kombi /taky vražda/, jedu si takhle z krkonoš dolů a hle pic kozu do vazu vopravdu hodně vztekáního a tak
ty vole tohle tě hodí do pohody a nebo taky ne
prostě když se kousek před tebou napojí z vedlejší do tvého směru kamion, nemusíš si začít kousat nehty a vytáčet motor..kde ho kurva předjedu..?
on v pohodě jede a plynule se ti vzdaluje, seš v klidu
tak tohle mě trvalo rozhodně pár měsíců, pak sem vyměnil zdechlej motor za lepší (Jene díky, stále hrne) a hle...
je to furt stejny, kamiony mě dávaj na první dobrou
z kopca já je, a pak zas oni mě a tak furt až do prahy, nebo brna
ale letos jsem si už známku nekupoval
náko nemám technickou
že prej dobře už bylo
Františku, ty máš pořád ten motor ode mě? Držák :-)

K věci. Hele, přejel jsem syncrem Afriku dvakrát dokola, kus Asie, celou Evropu hodněkrát dokola, něco s benzínem, něco s tdi, teď v něm cestujem vesele dvě děti, dva psi a dva dospěláci a jezdíme na měsíční vandry, sic do ca 10tis km na vandr, ale stejně. Neboj se toho. holt ssebou vezeš pár drobností, co se sypou, drát, hadice, kladivo a nářadí, ale jinak jak píše František, udělá ta kára úsměv na tváři jak do ní sedneš a to se počítá!

Anebo na druhou stranu - nekupuj si busa, ať na nás ty pěkný zbydou :-) Už jich moc není :-)
blog.povoda.cz

Vlkzhor
Příspěvky: 23
Registrován: stř 25. lis 2015 21:44:06

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od Vlkzhor » čtv 28. zář 2017 20:01:08

Tak tak, jak to tu někdo podotkl. Občas Tě vytočí a říkáš si, že to prodáš, hodíš ze stráně. Pak jdeš kolem něj a koukáš na ty tvary a říkáš si: "doprčic, to je stejně nádherný auto a mám ho pořád rád!" A jdeš dál. Já mám doku jako pracovní povoz, jezdím si tak 60-70 do práce, když jedeme s rodinou na výlet, tak těch 80-90. Letos jsme jeli jižní čechy, kolem Lipna a dál a všude, kde jsme jeli, tak lidi koukaj. A ta radost, když se z protisměru v novohradských horách vynořil nádherný rakouský bluestar, oba jsme mávali, jak pošuci :-) U Lipna nějaký praháci šli k vodě a očumovali a jaký je to prý super auto. U Teplé rodinka u auta a tata povídá dcerce, že to je vojenské auto z německa. Prostě už zase ty auta budí obdiv. A když je večer ticho, tak slyšíš, jak narůstá jejich cena. :-) Teď dělám komplet zadní brzdy a zahučelo 7tis. Když už to mám rozdělané, tak tam konečně napasuju připravenou 5q převodku z audi a tím posunu o trochu výš užitnou hodnotu a krapet cestovní luxus. Taky přidám konečně rámová zrcátka a přez zimu udělám hardtop dozadu na korbu na kempování.
Dnes cestou do Práglu a z5 3x T3, poslední krásný bydlík s nápisem Kolmish u mostu přes Labe u Větrušic, jen jsem jel dcery passatem, tak mi bylo blbý mávat. Tímto dodatečně zdravím.
Když ho miluješ, není co řešit. Dokud jsou a máš na to, kup si ho.

DOKA
Příspěvky: 188
Registrován: pát 07. srp 2015 1:10:45

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od DOKA » pát 29. zář 2017 11:37:52

Teda Dane!!!
Ty takovej trojkař :( :lol: ,to já teda jsem 6 násobný mentál a nestěžuju si :lol: :D
Tady si kluci nevyberete,každá produkční řada Téček má svoje mouchy.Běžte se zeptat do autorizáku jak na tom jsou motory a převodovky z 5 a 6tek.
U nových 6tek je snad kovanej hliníkovej blok bez vložek válců,byl jsem u kamaráda v motorárně a on říkal že je zavalenej blokama motorů a nepřijímá zakázky (předělává na vložky).
Pak si vyber!?
Ať nám ty TROJKY jezděj a buďme rádi že je máme,jsou to dobrý auta.Jo a chtěl bych vidět jak budou vypadat T5-T6 po30 letech :shock:
Ahoj DOKA.

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od Dan » úte 03. říj 2017 10:51:45

Tak ono to možná vyznělo trochu skepticky, ale je třeba si dobře uvědomit realitu - aby se pak tazatel nedivil, jak do toho dokážou téct prachy :shock:
Tudle jsem někde na netu narazil na nějakou rozdělanou stavbu syncro s vysokou střechou, kterou majitel teď rozprodává na díly a povim vám, ty ceny, to letí do nebes :roll: Nesmysl :?
Nebo tudle BlueStar s vysokou střechou a chtěli za to tři kila a bez smlouvání, nazdar.
Tak bacha na to :twisted:
Dá se klidně postavit auto za čtvrt míle, jen to fikne.
Nějak nám ty ceny začínaj růst. Takže kdo to chce, ať sebou hejbne, páč se nám ty škatule začínaj zhodnocovat :lol:

DOKA
Příspěvky: 188
Registrován: pát 07. srp 2015 1:10:45

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od DOKA » stř 04. říj 2017 15:15:36

No já jezdím po Německejch srazech a tam jsou za díly pěkný pálky už asi dva roky a mizej.
Letos jsem byl na srazu v Malvern a cestou spátky jsem zajel na Wietzendorf v Německu.V Anglii pokukuji po dieslový vaně špinavý jako prase a cena 1OO,-Liber,servo komplet 6OO,-Liber atd.
V Německu jsem zakoupil ložiska do šoupaček (odhlučněný) 80,-Eu ve slevě.Prodejci rok od roku mizej.
Tak jak říká Dan nakupujte pokud to jde!!!
Já mám zkušenosti s tím že když prodávám nějaký díly tak lidi volaj a první co se zeptaj je ,, nebude nějaká sleva".No to bych ty díly hodil raděj na šroťák.
Ahoj DOKA

martins
Příspěvky: 40
Registrován: pon 25. kvě 2015 21:19:44

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od martins » stř 04. říj 2017 22:06:47

Srdečně zdravím, nádherně čtivé vlákno. Díky. Mě T3 hodně obohatila život, povozila 3 dětičky, 1 ještě vozí, 2 vnoučata už také svezla, trávím v ní téměř celé prázdniny, podle tachometru se vrací od měsíce, prostě je to takový životní styl. Loni jezdila po mořském dně a letos je to na ní docela vidět, tak pilně svářím.
pomori.JPG
pomori.JPG (138.53 KiB) Zobrazeno 5114 x

jira
Příspěvky: 5
Registrován: úte 13. říj 2015 23:18:05

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od jira » pon 09. říj 2017 11:50:25

Dane,krásně se čte to jak otvíráš garáž a pokaždý zjistíš,že si stále "zamilovanej",nebo jak na trojku koukáš do výloh.....horší už je,že sem stejnej magor...a asi nás je tu víc,ale kdo se v busíku jednou sveze,je nadobro v .... Já sem toho neprojel tolik,jako třeba Jenda,ale troječka mi dělá samou radost ,takže za mě :určitě kup T3,protože to auto má duši ;) .....mimochodem,Jendo,já mám od tebe zase převodovku a taky pořád maká,ikdyž ted mi teče olej z pod poloosy,tak mě čeká výměna gufera....Tak at to všem frčí :)
Přílohy
ttt.jpg
ttt.jpg (209.36 KiB) Zobrazeno 5086 x

dan21
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. říj 2017 16:29:05

Cesta k T3

Příspěvek od dan21 » čtv 19. říj 2017 17:29:17

Ahoj vsem,

urcite nejsem prvni ani posledni, kdo dostal takovy napad. Po letech prisla chvile, kdy jsem se rozhodl, ze si ji konecne poridim a rad bych vas poprosil o nazor a rady.

nasleduje vlna informaci, za kterou se omlouvam, ale velmi me zajimaji:

Rad bych benzin 1.6 (verim mu vic nez nafte, nikam nepospicham)
Stav uspokojivy :) tzn. nejaka ta koroze, tomu se nevyhnu, jasny, motor v poradku, drobne zakroky zvladnu ja nebo kamarad, ktery transportery opravuje roky. Zaroven bych nerad aby byl podvozek ko.

Hledam model s pevnou stresni nastavbou. Nechci westfalii, je zbytecne vyskoka, nadmiru vybavena, a hlavne draha. Proto bych rad postovni typ. Idealne komplet vybydleny, protoze interier si zaridim sam dle svych pozadavku. Rad bych alespon dve rady oken (vim, ze se daji pripadne dodelat a na technickou to nema vliv - nebo se to musi nekam zapsat? Nenapada me kam :) ). Kdyz bych si moc vymyslel, tak bych nerad ty zvysene postovni dvere.

A ted to nejzasadnejsi. Rad bych si takovou T3 koupil za cenu do 60ti tis. Kč. Nepocitam nasledny servis atd. "Vestavba" uz je pak vec druha. Ale at to proste neni vrazda.


A jeste par dotazu mimo soutez, budu rad, kdyz se podelite o rady:
1. kdyz koupim auto s vyssim poctem mist k sezeni nez 2 a necham tam pouze 2, bude problem?
2. muzu, kdyz mam obycejny B ridicak, ridit napr. verzi pro 9 lidi, ikdyz realne by byly jen dve sedacky?
3. Mam rad, kdyz veci funguji jednoduse, takze napr. vareni bych resil klasickou 5l bombou + maly varic. Na to je, v dnesni dobe, potreba nejake "povoleni" pro prevoz?
4. jak je to vubec s policii, kdyz zastavi dodavku, ale ono je to vlastne bytne auto? (opakuju, ze bych tam nemel zadne zarizeni na sprchu, zachod, vareni-pevne, ani lednici)?


To jsou ty nejdulezitejsi veci, ktere me aktualne zajimaji. Urcite to neni vse, urcite jsem na spoustu zapomnel, urcite se budu ptat dal :)

Rad bych se vas, zkusenych, zeptal, zda je toto vse realne (zazraky vynechame :) )


Moc diky

Dan

martins
Příspěvky: 40
Registrován: pon 25. kvě 2015 21:19:44

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od martins » čtv 19. říj 2017 21:14:34

Zdravím, můj t3 byl původně 3 řadý, tedy 9míst tj 8+1 jak dovoluje řídit skupin řidičského průkazu B, jezdím nejčastěji s 3 místy vepředu a 3 místy na multivanní lavici nejvíce vzadu a s jednou nebo 2 sedačkami v protisměru. Nikdy nebyl nikde problém. Na vaření mám několik 2kg lahví s redukčním ventilem 30mbar a ve vyndavací skříňce instalovaný dvouvaříč mora. Na jízdu mám bomby uzavřené a uklizené v protisměrné sedačce. Na STK plynové vybavení vyndavám, ale sedačky do 9 nedoplňuji. Na STK jezdím téměř pokaždé jinam bez nějaké hlubší volby. Snad jednou mě vyhodili za nějaký nesmysl a opakoval jsem po měsíci, i když spoustu keců jsem slyšel. Auto kouří na hodnotu 0,2 - 0,3 limit jsou 2 a brzdí svítí houká. Technik většinou nerozumí takto starému stroji a z poslední stk si pamatuji, že říkal, že auto je starší než on a obíhal auto s foťákem a fotil nesmysly, třeba vin v předním okně kde není atd. Auto používám jak na dovolenou, tak transportu všeho možného, před lety třeba kýlovou plachetnici. Několikrát jsem se v poslední době setkal stím, že si lidé se mnou dělají selfíčka.
Joker skalda lod.jpg
Joker skalda lod.jpg (203.17 KiB) Zobrazeno 5026 x

dan21
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. říj 2017 16:29:05

Re: Stavba T3 - boze co s tim :)

Příspěvek od dan21 » pát 20. říj 2017 11:34:30

Ahoj,

moc diky za tve zkusenosti. Alespon cast veci, co mi neda spat, se vyjasnila :)

A super tip na plachetnici. Za 14 dni delam VMP, tak se mozna bude hodit ;)

dan

Odpovědět