Vencovo Červeňuch

Odpovědět
Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 181
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » úte 18. črc 2023 8:25:35

puchyyla píše:
pon 17. črc 2023 16:44:47
Jinak by mě docela zajímalo, co to znamená "řadí obstojně".
"Řadit obstojně", znamená, že mně jde řadit v pohodě a dokonce to zvládá i moje paní. Ale jako správný renovátor starejch papučí vím, že vždycky by to mohlo být lepší. Každopádně když porovnám řazení se čtyřkvaltovou kulisou a teď s pětikvaltovou, tak teď je to podstatně lepší, vymizel i styl "vařečka v hrnku". Co by možná šlo doladit, tak je poloha neutrálu, nemám ji úplně na 100%. Ale hrabat do toho už radši nebudu.
Merlin píše:
pon 17. črc 2023 22:31:23
... minimálně do druhýho týdne v srpnu...
Já jsem si všimnul, že se chystáš na Let´s bug together. Já tam byl valníkem v roce 2014, to je super akce. Tam jsem dojel, na úplně cizí neznámej sraz v zahraničí a než jsem si stihnul rozbalit spaní, tak jsem měl pocit, že se se všema znám léta. Supr přátelské prostředí. Rád bych tam opět zavítal příští rok v rámci dovolené, letos jedeme na Hallstatt do solné komory.

háčko.jpg
háčko.jpg (149.71 KiB) Zobrazeno 573 x

puchyyla
Příspěvky: 354
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od puchyyla » úte 18. črc 2023 16:57:05

venca101 píše:
úte 18. črc 2023 8:25:35
"Řadit obstojně", znamená, že mně jde řadit v pohodě a dokonce to zvládá i moje paní.
Ty jo na tom našem verglu to jde taky řadit v pohodě a dokonce by to zvládla i moje paní (a beztak i ta tvoje :P ). Přesto se nemohu ubránit dojmu, že ten obrázek, co jsem vkládal minule, je úplně výstižnej.

Let´s bug together mě taky dost zaujal. Do Slovinska jsme se dřív něco najezdili. Dokonce tou dobou budeme i vyjetí, ale mladej trvá na tom jet do Polska. To je bohužel dost jinam :lol:

puchyyla
Příspěvky: 354
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od puchyyla » pon 24. črc 2023 23:58:10

venca101 píše:
pon 02. led 2023 11:23:20
Samá prngola na busa. To já asi mít nebudu a taky to tak vypadá. Jak sníh roztál, začíná mně zatíkat prostředním oknem za řidičem, ve spodním rohu je to rezavý, takže budu na jaře vyvařovat. No a jak jsem přes svátky surfoval na netu a vymýšlel ptákoviny, rozhodl jsem se, že když to okno bude venku, rovnou ho vyměním za šoupací. Našel jsem, že se prodává replika a zřejmě do ní půjdu. A proto mě zajímají zkušenosti s šoupacími okny.
Jaké jsou vaše poznatky? Dělá takové šoupací okno něco za jízdy? sviští jako přední výklopné trojúhelníky nebo je to v klidu? Těsní pěkně za jízdy i za stoje?
Děcka si stěžovaly, že je v létě vzadu za jízdy vedro a že by rády pootevřely nějaké okno, tak proto to řeším...

https://www.serial-kombi.com/en-GB/tran ... 92-n316557

ZOO_253847711_01.jpg
Tak jsem Venco čekal, jak vyzkoušíš to šoupací okno a podáš zprávu a ty si místo toho, jak píše Merlin, "rozjebeš auto po dvorku" a člověk se nic nedozví. Do role pionýra replikooken z čínsko-polského pomezí jsi tím tedy koukám pasoval mě. Za 2 týdny už budeme doufám na cestách i s oknem. Huž se válí v rachotě v garáži.
20230724_105154.jpg
20230724_105154.jpg (226.46 KiB) Zobrazeno 549 x

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 181
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » úte 25. črc 2023 8:38:52

puchyyla píše:
pon 24. črc 2023 23:58:10
Do role pionýra replikooken z čínsko-polského pomezí jsi tím tedy koukám pasoval mě. Za 2 týdny už budeme doufám na cestách i s oknem. Huž se válí v rachotě v garáži.
No tak pak podej report z výměny, to mě zajímá. Já letos nainvestoval do převodovky, řazení a přední nápravy takovej pytel peněz, že si okno schovám do plánu na příští rok.

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 181
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » čtv 27. črc 2023 11:41:08

Blíží se termín dovolené, tak musí samozřejmě vyskakovat nějaké drobné závady v mnou oblíbené disciplíně autoelektrikářství. Včera si tak jedu domů a začala blikat teplota vody. Teploměr v normě, vody dost, ale kontrolka si blikala. Dojel jsem domů a začal laborovat - výměna čidel, vyčištění hlídače hladiny kapaliny a kontrolka neblikala, jenže ani při zapnutí klíčku. Prohlídnul jsem kablíky a u hlídače hladiny byly na koncích popraskané, tak jsem trochu zkrátil, očistil fastony a ty naletoval zpět - furt špatný. Tak jsem zavolal souseda, ten hrábnul za kapličku a něco tam přimáčknul a kontrolka se rozblikala. Nakonec závada vyřešena dotáhnutím jedné horní matičky na zadní straně budíku teploty. Časová náročnost opravy 2,5 hodiny...
Takový závady miluju, už bych si asi měl pořídit i nějakej elektroměřák a začít se vzdělávat v této oblasti, už mě ty moje metódy pokus - omyl sejří.


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

puchyyla
Příspěvky: 354
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od puchyyla » úte 01. srp 2023 0:44:18

venca101 píše:
úte 25. črc 2023 8:38:52
No tak pak podej report z výměny, to mě zajímá. Já letos nainvestoval do převodovky, řazení a přední nápravy takovej pytel peněz, že si okno schovám do plánu na příští rok.
Report hííír.

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 181
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » čtv 03. srp 2023 8:58:17

Chtěl jsem si jednou v životě vyzkoušet, jaký je to pocit si tak trochu zabastlit. Už léta mám v plánu zbavit se z interiéru CB vysílačky, kterou jsem za 15 let provozu použil celkem 0 krát. Vysílačka v autě byla už když jsem auto koupil, tak jsem ji tam trpěl i když jsem věděl, že ji nechci.
Před týdnem jsem zkoušel funkčnost zapalovače kvůli nabíjení mobilu za jízdy a zjistil jsem, že nefachčí, takže ideální příležitost něco vymyslet s tou vysílačkou, kterou navíc nějakej rok zpátky děcka spálily když si v autě hrály, takže už ani nejde zapnout.
Vzpoměl jsem si na Půču, jak instaloval nabíječku do westfálky, tak jsem vymyslel vykopnout pryč vysílačku, do držáku po vysílačce jsem vyrobil z plechu kastlík a do něj instalovat nabíjecí zásuvku. Takhle to nechám do doby, než seženu pěknej plastovej kryt tunelu topení, kterej byl v minulosti skrz instalaci vysílačky bastlířem garážovým silně napaden.
A až se sežene pěknej dekl, tak vymyslím jiné umístění, zřejmě někde pod palubkou do samostatného držáku.


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 181
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » úte 05. zář 2023 8:33:50

Neprávem jsem osočoval budík teploty vody, že po 40 letech si dovolí přestat fungovat a chyba lávky! Přesně před rokem jsem si udělal custom přístrojovky a použil elektroniku od Slaughter house až ze spojeného království za nemalý peníz a myslel si, kdovíjak skvělý výrobek jsem nezískal. A ono houno leda. Vydrželo to bez poruchy pouze rok a odešel jakejsi čumprlík na tištěné desce.
Inu sklopil jsem uši, vytáhl tu zuboženou 40 let starou fólii, dal si večerní šichtu a sestavil si druhou provizorní kapličku. Sice mně nefunguje osvětlení tachometru - tam je ta fólie úplně kaput, ale přístroje a kontrolky fungují všecky.
Zkusím v Brně sehnat nějakého elektronika, kterej by třeba uměl ty kurvítka vyměnit a snad to ještě nějakej pátek bude běhat. Do tý doby budu holt jezdit na provizorní kapličku.

Rodina je zrovna na Jadranu, tak se můžu směle roztahovat v obýváku do noci, to by za běžného provozu neprošlo
Obrázek


Tištěná deska custom elektroniky
Obrázek

Vytáhl jsem folii veterána
Obrázek

a sestavil záložní přístrojovku
Obrázek


Záložák funguje...
Obrázek

puchyyla
Příspěvky: 354
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od puchyyla » úte 05. zář 2023 17:04:50

Zdar Venco, jestli na to vyloženě nespěcháš, tak bych se ti na to mohl podívat. Jen s časem je to na..., no možná už i na dvě. :lol:

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 181
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Vencovo Červeňuch

Příspěvek od venca101 » pon 11. zář 2023 8:50:40

venca101 píše:
úte 05. zář 2023 8:33:50
... Přesně před rokem jsem si udělal custom přístrojovky a použil elektroniku od Slaughter house až ze spojeného království za nemalý peníz a myslel si, kdovíjak skvělý výrobek jsem nezískal. A ono houno leda...
Zkusím v Brně sehnat nějakého elektronika, kterej by třeba uměl ty kurvítka vyměnit a snad to ještě nějakej pátek bude běhat...
Kaplička s custom elektronikou od Slaughter house byla na inspekci u elektronika. A nezbývá, než se omluvit angličanům, jejich výrobek je bez chyby. Mám prej chybu hledat jinde. Jenže přístrojovka s folií funguje a custom přístrojovka ne - kde teda hledat chybu?
Poškrabal jsem se na zátylku a první co jsem vymyslel bylo číhnout do připojovací patice. Zdála se mně nějaká osmrděná, s drobkem oxidace, vzal jsem sprej na kontakty + vazelínu, šídlem trochu narovnal kontakty a světe div se, custom kaplička funguje :)
puchyyla píše:
úte 05. zář 2023 17:04:50
Zdar Venco, jestli na to vyloženě nespěcháš, tak bych se ti na to mohl podívat. Jen s časem je to na..., no možná už i na dvě. :lol:
Dík za ochotu, nakonec není třeba, kousek od mojí práce sídlí opravář elektroniky, co udělal diagnózu

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Odpovědět