Emise a STK 2017

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Emise a STK 2017

Příspěvek od Dan » čtv 05. led 2017 9:47:31

Tak co, už jste někdo byl na nových emisích?
S čímkoliv, nejen s busem.
Prej je to masakr :shock:

Co budem do budoucna dělat.... s těma našema přestavbama... :?
Moc z nás tam původní motorizaci nemá, že ;)

Bedřich
Příspěvky: 119
Registrován: pon 01. čer 2015 10:35:21
Bydliště: Brno

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od Bedřich » čtv 05. led 2017 12:21:23

Čeká mě to v dubnu a už se nemůžu dočkat...
Motor, pneumatiky, výška, fólie a nevim co dál jim bude vadit. Doufám, že se to do jara trochu uklidní.
Byl jsem v prosinci s osobákem a strhli mi i malinkou nálepku na zadím okně, která byla mimo výhled...
T3 syncro 1,9 mTDi

PavelTdi
Příspěvky: 13
Registrován: pon 17. srp 2015 14:39:49

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od PavelTdi » čtv 05. led 2017 12:32:43

Zdarec , před vánocema sem byl s Xantií 2.0HDI . . . Na třetí pokus sem emise vybojoval . . . Napoprvé to čoudilo . Tak sem dal čistič do nafty a během jízdy posílal otáčkoměr do červenýho . Auto přestalo čoudit , tak sem šel podruhý . Napodruhé našli chybu v ř.j. motoru ( nevím proč mi to při prvním pokusu neřekli , napojený to měli ) . Tak za kámošem na diagnostiku . Tam sme zjistili , že ř.j. je na euro III. i když motor splňuje euro II. Prostě jí chyběl jeden elektroventil , kterej ovládá škrtící klapku v sání . Tuto klapku na motoru nemám a nikdy tam nebyla . Tak sme našli schema ,jak to má být elektricky zapojený . Doplnil sem pin do štěkru na ř.j. , zapojil elektroventil ( ten sem měl v zásobách z bouranýho ) a bylo vymalováno . Jednotka bez chyby . Třetí pokus . . . Jestli to opravdu měřili , nevím , poslali mě na kafe . . . ale prošel sem . ( i když EGR zaslepenej a katalyzátor tam už jaksi nemám . . . ) . Na technické už nebyl problém , jen sme sloupli nálepku z čelního skla . . . auto se fotí . . .
V Březnu půjdu s busem ( mTDi ) . . . tak su zvědavej . . . Bohužel ten borec , kterýho sem měl na emisích už odkráčel do důchodu . . . Uvažuju , jestli busa ještě provozovat , kdybych by nucen jít do originálního motoru . . .
Pavel .
Hlavně když to vrčí . . .

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 49
Registrován: pon 21. bře 2016 14:31:59

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od Dan » čtv 05. led 2017 12:59:46

To taky říkám, původní stav pro mě je neskousnutelnej, to to radši necham sešrotovat.....To to nemusim mít.
Zatím to vždycky nějak šlo, asi tak, jako každýmu, kdo to má upravený. Stačil rozumnej technik na STK. Když vidí, že to funguje (samozřejmě líp, než serie, všecko v cajku, žádný vůle a tak), tak do toho zbytečně nerejpe a je to. Ale bude hůř :cry:
Ach jo, když si vzpomenu, jaká tady byla ještě před pěti, deseti lety anarchie 8-)
Proč to tady, do háje, nejde legálně?!
Natahaj sem manýry z Unie, ale nedotažený, nesmyslně okleštěný a my na to doplácíme. A neni to jen v autech.
Proč nám tu neudělaj kategorii "wochenende auto", který prd najede a může mít vyjímky? Na tohle veteránský noty nestačej.
Od tý doby, co tam sedí Ťok, je čím dál tím hůř. Může mi nekdo připomenout, co za něj vzešlo dobrýho?! Nevemem klacky do ruky...? :evil:

Jak to bude s náma starejma, který nejdou napíchnout? Samozřejmě platí norma, poplatná konkrétnímu motoru, ne? Takže kouřivost a odchod, ne?
Doufam.
A stejně najdou jinej bič, jak nám to zakázat - třeba silniční daň za starej pekáč, nepustěj nás do velkých měst (stejně o to nestojím), kvůli emisím (kolik nás takovejch ještě jezdí, aby jsme jim to město zasmradili?). Tomu věřte. A až tam nahoře jednou řeknou: "chcípněte!", tak my pudem a chcípnem. Protože s tim nic neuděláme.

PavelTdi
Příspěvky: 13
Registrován: pon 17. srp 2015 14:39:49

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od PavelTdi » čtv 05. led 2017 14:56:46

Poturčenec turečtější turka . . . asi tak u nás funguje implementace doporučení z unie . . .
Blbý je to focení na lince , to už si technik nelajzne , protože fotka je v centrální databázi a snadno dohledatelná . . .
Napojení ř.j. se nás " mechanických " netýká . . . z toho nemám strach . . . Spíš z pohledu technika na motor a dotazu , kam vede ten drát ze vstřiku , když není nikam zapojenej . . . a že má ten komůrkáč nějakou divnou hlavu . . . Pod motorem mám plech , ten mě nikdo nedonutí sundat . . . Ubrat na naftě , aby to nečoudilo , je to nejmenší . . . :-) .
Kola a spojlery budou horší oříšek . . .
Hlavně když to vrčí . . .

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 715
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od Merlin » pon 09. led 2017 12:22:07

Jojo, jak píše Pavel...jak podle Cimrmanů: ".. políčka pěkně poklizená, všude pořádek...je to ale hospodářství, inu Turecko." Ještě jsem nebyl, ale čeká mě to v červnu, tak taky trochu doufám, že už počáteční hysterie povolí... Kvůli fotce stihnout zvedačku a pak jen se zaťatýma palcema, velkej nádech a hurá na technickou.
Jak psal Dan, klacky do ruky...ale tím si asi moc nepomůžeme. Spíš by mě zajímalo jak to řeší ostatní scéna (golfy, škodovky aj.) Přeci jen nejsme jediní, kteří jezdí s neorigo zástavbama. U škodovkářů jsem ještě hysterii nezachytil, ale pravda, že tam ta scéna je dost nepřehledná.
Tak trochu doufám a ne snad marně, že to šílenství okolo emisí jednou splaskne a začne se řešit opravdu účinně, tak aby to mělo hlavu i patu a mohlo se jezdit dát s tím, co už je vyrobený... v tomhle jsem asi opravdu nevýlečitelnej optimista.

Nuž, vydržet a nedat jim nic zadarmo, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

PavelTdi
Příspěvky: 13
Registrován: pon 17. srp 2015 14:39:49

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od PavelTdi » čtv 16. bře 2017 7:02:20

Chlapi , mám to :-) . Na dva roky mám pokoj . . . Ještě sme s technikem na poslední chvíli seškrabovali zelenej pruh na čelním okně . . . Fotí se VIN , štítek , stav tachometru a auto ze všech stran . Měnil sem brzdový bubny za nový a kopou do pedálu . . . Na stolici se ručičky jen rychle třepaly v malým rozsahu . Tak su zvědavej , jestli si to sedne . . .
Hlavně když to vrčí . . .

Bedřich
Příspěvky: 119
Registrován: pon 01. čer 2015 10:35:21
Bydliště: Brno

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od Bedřich » čtv 16. bře 2017 11:27:24

Gratuluju a závidim ;)
Už se mi to taky krátí.
T3 syncro 1,9 mTDi

Bedřich
Příspěvky: 119
Registrován: pon 01. čer 2015 10:35:21
Bydliště: Brno

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od Bedřich » stř 12. dub 2017 13:41:12

Tak už mám taky po STK :D
Šlo to pěkně. Zapomněl jsem sundat zahrádku a buď to neřeší, nebo si ani nevšimnul. Brzdy nezkoušel, protože to u čtyřkolky prý dělat nebude. Žádnou výšku ani pneumatiky neřešil. Uff.
T3 syncro 1,9 mTDi

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 715
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Emise a STK 2017

Příspěvek od Merlin » stř 12. dub 2017 22:06:33

Tak gratulace! Už se mi to krátí, tak se pomalu taky začínám chystat..
Co Ty emise..? Je to nějak přísnější než bývalo..? Bude mě to čekat i s rapidem a tam to bude přeci jen větší harakiri než u busa...

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Bábi" YAMAHA XJR 1200
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Odpovědět